Rolety dzień noc aranżacje - podpowiadamy i inspirujemy

Rolety dzień noc aranżacje - podpowiadamy i inspirujemy

Rolety dzień noc, to praktyczne przesłony okienne o specyficznym pasiastym wzorze, których skomponowanie z innymi elementami wnętrza, może niektórym przysparzać problemów. Zastanawiasz się czy rolety dzień noc, będą pasowały do wybranego stylu wnętrza lub czy możesz je zestawić z firanami? Rolety dzień noc są dostępne w wielu kolorach - od wyrazistych soczystych barw, po stonowane kolory ziemi. Szeroki wybór pozwala na idealne dopasowanie rolet dzień noc z firankami, do innych elementów wnętrza. Jak umiejętnie dobrać rolety dzień i noc? Wyjaśniamy.

Spis treści:

  • Aranżacje okien rolety dzień noc
  • Rolety dzień noc aranżacje wnętrz
  • Rolety dzień noc aranżacje salon
  • Rolety dzień noc aranżacje kuchnia
  • Rolety dzień noc z firankami
  • Jakie firanki do rolet dzień noc?
  • Rolety dzień noc i zasłony


We wpisie dowiesz się, jak zaaranżować okno przy użyciu rolety dzień noc w salonie, kuchni oraz innych wnętrzach. Dowiesz się także, czy roleta dzień noc może być zestawiona z firankami. Dowiesz się, jak użyć rolet dzień i noc razem z zasłonami.

Aranżacje okien rolety dzień noc

Warto zastosować do wnętrza rolety. Aby zaaranżować okno przy użyciu rolety dzień noc, warto zapoznać się z pojęciami takimi jak ciepłe i zimne kolory. Pomoże to uniknąć wpadki aranżacyjnej, polegającej na niedopasowaniu tonacji kolorów wewnątrz pomieszczenia. Do pomieszczenia przestronnego o dużej ilości światła dziennego, można zastosować rolety dzień noc w wyrazistych i bardziej intensywnych kolorach. Warto, aby łączyły się one z kolorystyką dodatków użytych we wnętrzu. Do pomieszczeń wąskich, o mniejszym metrażu wybierajmy kolory neutralne i stonowane, a tkaniny rolet powinny cechować się większą przepuszczalnością światła. Jasne kolory rolet dzień noc, dają możliwość odbijania światła dziennego i dodatkowo rozjaśniają wnętrze pomieszczenia.

Rolety dzień noc aranżacje wnętrz

Do jakiego stylu wnętrz pasuje roleta dzień noc? Ze względu na dość ozdobną formę rolety, w postaci poziomych pasów o różnej transparentności, nie jest to takie oczywiste. Rolety dzień noc idealnie sprawdzą się we wnętrzu urządzonym w stylu nowoczesnym. To styl prosty, ponadczasowy i niezwykle funkcjonalny. Użyte materiały to najczęściej kamień, marmur, szkło czy metal. Kolorystyka w stylu nowoczesnym jest neutralna i stonowana, często spotkamy tu biel i czerń. Kolejnym stylem do którego idealnie pasują rolety dzień noc, jest styl modernistyczny. To połączenie elegancji i prostoty, na dużych, jasnych przestrzeniach, utrzymanych w stonowanych barwach. Szary oraz biały, to najczęściej pojawiające się tutaj kolory.

Rolety dzień noc aranżacje salon

Rolety dzień noc są dedykowane do takich przestrzeni, w których istotne jest ograniczenie dostępu promieni słonecznych, ale nie całkowite ich odcięcie. Do takich pomieszczeń zaliczamy salon. Wykonywane w salonie czynności wymagają dostępu do światła w ciągu dnia, jednak wpadające ostre promienie słoneczne mogą powodować dyskomfort użytkowników. Okna do salonu umieszczonego na parterze, wyposażone w rolety dzień noc, zapewnią prywatność domownikom. Roleta dzień i noc pozwala na precyzyjne operowanie ilością światła w pomieszczeniu, w zależności od typu aktywności. Możemy ograniczyć dostęp światła podczas oglądania telewizji i wpuścić więcej światła dziennego, podczas czytania książki.

Rolety dzień noc aranżacje kuchnia

Do kuchni warto zastosować roletę dzień i noc w kasecie, głównie ze względu na utrudnione warunki w niej panujące, takie jak unosząca się para wodna i zapachy wytwarzane podczas gotowania. Umieszona w kasecie tkanina będzie dodatkowo zabezpieczona w ciągu dnia, a osady i pyły nie będą gromadzić się na jej powierzchni. Roletę można w dowolnym momencie rozwinąć, nie odcinając dostępu światła, które jest niezwykle istotne podczas czynności wykonywanych w kuchni jak np. krojenie składników.

Rolety dzień noc z firankami

Jeżeli jesteś osobą, która lubi połączenie klasyki z nowoczesnymi rozwiązaniami, możesz zastosować rolety dzień noc razem z firanami. Firany ocieplają wnętrze i sprawiają, że staje się ono bardziej przytulne. Nie musisz z nich rezygnować na rzecz rolet, wystarczy że odpowiednio je ze sobą połączysz. W tym zestawieniu to roleta jest elementem dominującym, zatem firana w formie neutralnego dodatku, powinna być do niej dopasowana - nie odwrotnie.

Jakie firanki do rolet dzień noc?

Czy roleta dzień noc możne był łączona z firankami? Oczywiście, jednak należy zachować umiar i stosować się do kilku zasad. Przede wszystkim zestawiamy rolety i firany w tej samej tonacji: białe firany, razem z chłodnymi kolorami rolet dzień noc. Kremowe firany łączmy z ciepłymi kolorami rolet. Z uwagi na ozdobną formę rolet dzień noc, wybierajmy firany gładkie lub o subtelnym, drobnym wzorze. Unikniemy efektu przeładowania, a zasłony okienne i rolety dzień i noc nie będą się ze sobą ‘gryzły’. Rolety na dzień i noc i firany, mogą stanowić idealne połączenie we wnętrzu.

Rolety dzień noc i zasłony

Rolety dzień i noc można łączyć nie tylko z firanami, ale także z zasłonami. Zestawienie elementów aranżacji powinno wyglądać w ten sposób, aby ciemne zasłony zestawić z jasnymi roletami lub odwrotnie - jasne zasłony z ciemnymi roletami. Kolory powinny być dopasowane na zasadzie tonacji. Zasłony zestawiona z roletą dzień noc, powinna być gładkie i zaciemniające. Warto wybrać zestaw w podobnym kolorze - szarą roletę dzień noc, zestawić z gładką, szarą zasłoną. To rozwiązanie na pewno sprawdzi się w każdym wnętrzu.

Odbierz 10% rabatu na pierwsze zamówienie

Zapisz się do naszego newslettera aby odebrać rabat dla nowych klientów i otrzymywać od nas powiedomienia o nowych wpisach w poradniku.