Jakie rolety wybrać do nowoczesnej kuchni?

Jakie rolety wybrać do nowoczesnej kuchni?

W naszych domach znajdują się pomieszczenia, które wymagają naszej szczególnej uwagi podczas urządzania. Wiąże się to z wyjątkowymi warunkami jakie w nich panują - chodzi oczywiście o łazienkę oraz kuchnię. Wybierając roletę okienną do kuchni, należy uwzględnić unoszącą się w powietrzu wilgoć, wysoką temperaturę w pomieszczeniu, pojawiające się w niej zapachy i unoszącą się parę wodną. Roleta znajdująca się w kuchni, będzie narażona na wszystkie te czynniki i aby służyła nam jak najdłużej, musi wyróżniać się pewnymi cechami. Poza funkcjonalnością, ma także stanowić ozdobę kuchni, w której będziemy przecież przybywać codziennie. Jakie rolety wybrać do nowoczesnej kuchni? Odpowiadamy.

Spis treści:
1. Jaki typ materiału?
2. Roleta dzień-noc
3. Roleta w kasecie
4. Roleta plisowana

We wpisie dowiesz się jaki typ materiału sprawdzi się najlepiej w rolecie kuchennej, oraz jakie typy rolet idealnie nadają się do przestrzeni kuchennej.

Jaki typ materiału?

Zanim udamy się do sklepu po zakup rolety, warto zastanowić się nad typem materiału z jakiego będzie wykonana. Zastosowanie klasycznej rolety lub zasłony wykonanej z naturalnej tkaniny, może w tym wypadku się nie sprawdzić. Naturalne tkanina ma skłonność do pochłaniania wilgoci oraz sprzyja rozwojowi bakterii i grzybów na powierzchni materiału. Może więc ulegać szybkiemu niszczeniu i co za tym idzie - kumulowaniu kosztów zakupu, coraz to nowych przesłon okiennych. Dobrym wyborem będa rolety wykonane z materiału syntetycznego takiego jak poliester. Poliester skutecznie zaciemnia wnętrze kuchni, jest łatwy do utrzymania w czystości i nie pochłania wilgoci. Regularnie pielęgnowane rolety z poliestru będą służyły latami, a nawet w przypadku większych zabrudzeń, istnieje możliwość ich umycia.

Roleta dzień-noc

Największą zaletą rolety dzień-noc, jest jej szeroki zakres manipulowania wpadającym do pomieszczenia światłem. Poziome, naprzemiennie ułożone pasy materiału, po nałożeniu na siebie dają różny stopień zaciemnienia pomieszczenia. Dzięki zastosowaniu materiału półtransparentnego oraz kryjącego, możemy uzyskać dopasowaną do naszych potrzeb ilość światła. Rolety dzień-noc są niezwykle łatwe w montażu a dodatkowo, wyglądają bardzo atrakcyjnie. Pasują do nowoczesnej, minimalistycznej kuchni i jednocześnie cechują się wysoką funkcjonalnością. Do rolet zamontowany jest prosty w obsłudze mechanizm łańcuszkowy, który umożliwia płynne sterowanie roletą.

Roleta w kasecie

Główną zaletą rolety w kasecie jest łatwość utrzymania w czystości, która z pewnością ma ogromne znaczenie w przestrzeni kuchni. Specyficzne warunki panujące w pomieszczeniu, powodują szybsze zużywanie się tkaniny rolety. W tym wypadku, zwinięta w ciągu dnia roleta znajduje się wewnątrz kasety, która chroni ją przed osadzającym się w trakcie gotowania oparami i innymi zabrudzeniami. Roleta w kasecie jest bardzo łatwa do czyszczenia - wystarczy systematycznie przemywać kasetę i odkurzać materiał rozwiniętej rolety. Materiał rolety jest umieszczony w specjalnych prowadnicach co sprawia, że brzegi tkaniny nie są narażone na niszczenie oraz brudzenie. Sama roleta ściśle przylega do ramy okna, co jest udogodnieniem podczas częstego wietrzenia pomieszczenia i uchylania okna.

Roleta plisowana

Świetnym wyborem na kuchenne okno, będą rolety plisowane. Ze względu na wysoką wilgotność powietrza i unoszące się zapachy, wnętrze kuchni należy często wietrzyć. Dzięki specyficznej technice montażu rolety plisowanej, przylega ona całkowicie do powierzchni szyby. Sprawia to, że po otwarciu okna roleta nie będzie się obijała o ramę okienną, przy mocniejszych podmuchach wiatru. Roleta plisowana dzięki złożonemu w harmonijkę materiałowi ma bardzo atrakcyjną formę, która zyskała uznanie wielu użytkowników. Plisy idealnie pasują do nowoczesnej kuchni i są przy tym niebywale praktyczne. Roleta plisowana to jedyna przysłona tego typu, która pozwala na dowolne umiejscowienie w obszarze okna, umożliwiając np. zasłonięcie jedynie dolnej lub środkowej części szyby. Wykonana z poliestru plisa długo utrzymuje swoją formę, a niektóre modele można z powodzeniem prać ręcznie. Roletą można także bardzo łatwo sterować, za pomocą uchwytów znajdujących się na dolnej i górnej krawędzi materiału.

Odbierz 10% rabatu na pierwsze zamówienie

Zapisz się do naszego newslettera aby odebrać rabat dla nowych klientów i otrzymywać od nas powiedomienia o nowych wpisach w poradniku.